Wędkarze Koła „Roś” Pisz, na całym podium w Marcinkowie

Sezon podlodowy sprzyja reprezentantom Koła „Roś” w Piszu, którzy tej zimy postanowili sprawdzić swoje umiejętności na tle innych wędkarzy Warmii i Mazur. I jak widać jest się czym pochwalić, gdyż w Marcinkowie nasza reprezentacja zajęła całe podium.

W ubiegłą niedzielę siedmiu reprezentantów Koła „Roś” w Piszu stanęło do rywalizacji w zawodach podlodowych zorganizowanych na jeziorze Dzwon przez Mrągowskie Towarzystwo Wędkarskie.

Udział w zawodach wzięło ponad 30 uczestników. Brania nie były rewelacyjnie, a łowiono głównie drobne płotki, okonie i jazgarze. Jak się okazało, w tych warunkach, to właśnie nasza reprezentacja nie dała szans innym zawodnikom zajmując pewnie cztery najlepsze miejsca.

Zwyciężył Piotr Stasiak-2.118 kg, drugie miejsce zajął Grzegorz Biernat-1900 kg, trzeci był Marek Kapelański-1740 kg, czwarty Michał Bałdyga-1.280 kg.
Można tu również przypomnieć, że podczas podlodowych zawodów, które 5 lutego rozegrały się w Orzyszu. Koło „Roś” Pisz równie mocno zaznaczyło swoją obecność. W stawce 51 zawodników drugie miejsce na podium zajął tam Maciej Gajda, czwarty był Sławomir Urban, a aż 10 reprezentantów Koła znalazło się w pierwszej „piętnastce” zawodów.

Zimowy sezon wędkarski jeszcze się nie kończy, w najbliższą niedzielę kolejne zawody na jeziorze Nidzkim organizuje Koło „Nida” Ruciane-Nida. Z kolei w ostatnią niedzielę lutego zawodnicy Koła „Roś” będą mogli sprawdzić się we własnym gronie podczas II zawodów podlodowych swojego Koła.