Ukrywali się przed organami ścigania. Zostali zatrzymani przez policjantów

Wczoraj na terenie powiatu piskiego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed organami ścigania. 35-latek z Pisza i 56-latek z gminy Ruciane-Nida trafili już do aresztu.

Pierwszego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu policji w Rucianem – Nidzie. Pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy, aby sprawdzić miejsce zamieszkania poszukiwanego. Tam nie zastali 56-latka.

Jego zatrzymanie było na tyle ważne, gdyż był on skazany na karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa znęcania się nad rodziną. Istniało więc realne zagrożenia, że w dalszym ciągu może zagrażać najbliższym.Policjanci sprawdzając okolice zauważyli poszukiwanego, gdy wracał do domu ze sklepu. Mężczyzna był kompletnie pijany. Nie krył swojego zdziwienia, gdy funkcjonariusze oznajmili mu, że jest zatrzymany.

Drugiego z mężczyzn zatrzymano w Piszu. 35-latek od ponad 2 lat ukrywał się przed organami ścigania. Skazany został za dokonanie kradzieży na miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Ze względu na to, że 35-letni mieszkaniec Pisza nie zastosował się do wyroku sądu, kara ta zamieniona została na karę aresztu.

Obaj poszukiwani najbliższe dni spędzą areszcie, gdzie będą odbywali zasądzone wyroki.

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu