33 – latka za kierownicą Mercedesa-kobieta była nietrzeźwa

Od piątku do niedzieli policjanci na drogach powiatu piskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich była 33-letnia kobieta.

33-latkę, zatrzymano w piątek po południu na terenie gminy Pisz. Kierująca Mercedesem miała 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę wczesnym rankiem oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Biała Piska – Kumielsk samochód osobowy leży w rowie. Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli pojazd marki VW Sharan zaparkowany na poboczu. Za kierownicą siedział 31- letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

31-latek twierdził, że to nie on kierował tym autem tylko nieznany mu mężczyzna, który jakiś czas temu sobie poszedł. Nietrzeźwego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejnego kierowcę jadącego na tzw. „podwójnym gazie” zatrzymano w nocy z soboty na niedzielę. Do kontroli drogowej pojazdu marki BMW doszło na terenie Białej Piskiej. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości kierującego BMW wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Źródło KPP w Piszu