Piwniczny złodziej wracał jak bumerang-tak przyciągał go złom

Zatrzymany mężczyzna do jednej piwnicy włamał się dwukrotnie- taką się przyciągania miał złom, ale nie ten zwykły, tylko bardziej szlachetny. Złomiarz wiedział, co bierze, gdyż kradł zawory i piecyki gazowe.

Zgłoszenie o włamaniu do jednej z piwnic w Piszu kryminalni otrzymali przed tygodniem. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tydzień temu sprawca dwie noce z rzędu włamywał się do jego piwnicy przecinając kłódkę. Pierwszej nocy zginęła skrzynka ze starymi zaworami oraz przepalona szlifierka kątowa. Następnej nocy sprawca wrócił i zabrał stare piecyki gazowe, które właściciel wykorzystywał na części. Wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzony wycenił na kwotę około 200 złotych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o dokonanie włamania do tej piwnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Nie przyznał się do jego popełnienia. Powiedział policjantom, że te stare rzeczy znalazł jeżdżąc rowerem po mieście. Znaleziska zawoził do swojej piwnicy. To właśnie tam kryminalni znaleźli skradzione przedmioty.

34-latkowi grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.