Gangster „Pruszkowa” wpadł na Warmii i Mazurach

Zobacz galerię
3 zdjęć
Gangster „Pruszkowa” wpadł na Warmii i Mazurach
3-226780

Gangster „Pruszkowa” wpadł na Warmii i Mazurach
3-226779

Gangster „Pruszkowa” wpadł na Warmii i Mazurach
3-226778

Groźnego gangstera, ujęła specjalna grupa policjantów tzw „łowcy cieni”. Poszukiwanego od dawna lidera grupy „pruszkowskiej” zatrzymano w niewielkiej miejscowości pod Olsztynem.

Łowcy cieni już od kilkunastu dni deptali „Bysiowi” po piętach. Policjanci ze specjalnej grupy z CBŚP, ustalili, że mężczyzna ukrywa się w jednej z małych miejscowości w warmińsko-mazurskim. Kiedy już zyskali pewność, co do tożsamości Dariusza B. zorganizowali zasadzkę. Łowcy cieni wyciągnęli „Bysia” z samochodu, w którym jechał jako pasażer. Zatrzymania dokonano w Trękusku pod Olsztynem.

Mężczyzna nie stawiał oporu. Trafił najpierw do policyjnej izby zatrzymań, a teraz zostanie przewieziony do zakładu karnego. Ze swojej przestępczej działalności „Bysiu” uczynił sobie stałe źródło utrzymania, które w głównej mierze wykorzystywał do zacierania śladów i ukrywania się przed organami ścigania.

Dariusz B. wywodzi się z grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zwanej „gangiem pruszkowskim”, w której strukturach pełnił rolę „majora” grupy i był rezydentem grupy w województwie warmińsko-mazurskim. Jego działalność przestępcza polegała na nielegalnym handlu i wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających, głównie na Warmii i Mazurach.

„Bysiu” ukrywał się w warmińsko-mazurskim już od dłuższego czasu, był poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Warszawie od listopada 2016 r. Wyrokiem sądu odpowiadać będzie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym,posiadanie i handel bronią, wymuszenia rozbójnicze i wprowadzanie do obrotu znacznych
ilości narkotyków.

Źródło CBŚP