Alkoholu nie pili, ale jeździli po narkotykach

Od piątku do niedzieli policjanci na drogach powiatu piskiego ujawnili aż dwóch kierowców podejrzanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających.

Pierwszego kierującego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w piątek przed północą na terenie gminy Ruciane -Nida. Za kierownicą VW Golf siedział 28-letni mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało spożycia alkoholu. Kierowca golfa trzeźwego umysłu jednak nie miał, gdyż test na zawartość środków odurzających pokazał, że kierowca prawdopodobnie znajduje się pod działaniem narkotyków.

Drugiego z kierowców zatrzymano w niedzielę przed północą również w Rucianem – Nidzie. Za kierownicą Forda Mondeo siedział 20-letni mieszkaniec Pisza. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, który i w tym przypadku wykluczył spożycie alkoholu. Drugie badanie na zawartość środków odurzających dało już wynik pozytywny.

Obu kierowcom funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Mężczyznom pobrana została krew do badań. Jeśli potwierdzi się, że kierowcy prowadzili auta będąc pod wpływem środków odurzających grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu
zdjęcie jest ilustracją do tekstu