Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci do szkoły

Blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie nie przeszkodziło kierowcy autobusu „odpalić” pojazd i ruszyć z dziećmi do szkoły. Kierowcę „po użyciu alkoholu” z ruchu wyeliminowała policja. Mężczyzna „wpadł” podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Autobus szkolny marki Autosan policjanci zatrzymali wczoraj na ul. Wołodyjowskiego w Piszu około godziny 8. Kontrolę pojazdu i kierowcy przeprowadzono w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak się okazało Autosan był sprawny, gorzej było z kierowcą, u którego stwierdzono blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec Pisza. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd przekazali właścicielowi.

„Bezpieczna droga do szkoły”
W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w rejonach szkół. Monitorują okolice szkół pod kątem bezpieczeństwa dzieci na przejściach dla pieszych. Kontrolują także przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych lub urządzeniach do przewozu dzieci. Sprawdzają stan techniczny autobusów szkolnych oraz stan trzeźwości ich kierowców.
źródło KPP w Piszu
Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu