Nie masz postanowienia noworocznego? Zostań krwiodawcą

W środę odbędzie się pierwszy w nowym roku pobór krwi organizowany przez Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Początek o godz. 8.30 w siedzibie klubu w Starostwie Powiatowym w Piszu.

Nowy rok warto rozpocząć wydarzeniem, które zapadnie w pamięci i pozytywnie nastroi na najbliższe miesiące. Gotowy pomysł na coś specjalnego ma Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Już w środę odbędzie się pierwsza zbiórka krwi w tym roku. Krwiodawcy tradycyjnie będą obsługiwani w godz. 8.30-11 w siedzibie klubu w Starostwie Powiatowym w Piszu.

– Początek roku to okres, gdy podejmujemy różne postanowienia, więc może warto zastanowić się nad regularnym oddawaniem krwi – mówi Adam Plona, prezes PK HDK w Piszu. – Każdorazowo stajemy się cichym bohaterem, który ratuje ludzkie życie, bo nasza krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić. Ruszamy z akcjami już od stycznia i liczymy, że frekwencja będzie równie dobra jak w ostatnich latach, a może i lepsza . Pragnę serdecznie zaprosić do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach. Wierzę, że rodzina piskich krwiodawców powiększy się w tym roku o wiele nowych osób.

By wziąć udział w akcji trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim krwiodawcą może zostać zdrowa osoba pełnoletnia. Decydując się na oddanie krwi, trzeba pamiętać o dokumencie ze zdjęciem, który jest niezbędny do rejestracji. Po spełnieniu kilku formalności, pozostaje sama przyjemność.

W terminarzu na rok 2017 opracowanym PK HDK przez znalazło się 11 akcji, podczas których krwiodawców będzie obsługiwał zespół wyjazdowy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Ełku. Dodatkowo planowane są szkolne zbiórki krwi z udziałem ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Wiosną na Planu Daszyńskiego tradycyjnie odbędzie się akcja z udziałem mobilnych stacji krwiodawstwa w autokarach, która od lat cieszy się rekordową frekwencją.

Osoby oddające krew, a także ich bliscy, mogą wstąpić do Powiatowego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Piszu. Należy wypełnić deklarację i opłacić składkę roczną. Członkowie klubu biorą udział w spotkaniach integracyjnych, obchodach okolicznościowych uroczystości.

Terminy akcji w Piszu-pierwsze półrocze
11 stycznia
8 lutego
8 Marca
5 kwietnia
19 maja
PK HDK