Pierwszy pirat drogowy stracił w tym roku prawo jazdy

W ubiegłym roku na drogach powiatu piskiego prawo jazdy za „prędkość” straciło 20. O tej niedzieli, gdy prawo jazdy na trzy miesiące utracił w tym roku pirat drogowy. Licznik zaczął bić na nowo.

W niedzielę po godz. 10.00 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w Jeglinie pojazd marki Opel Astra. Kierowca jechał z prędkością 98 km/h przy ograniczeniu prędkości w tym miejscu do 40 km/h.

Kierowcą opla okazał się 54-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 54-latkowi także prawo jazdy.

Policja przypomina
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.