Twój telefon może uratować życie-800 165 320

Za oknem od kilku dni panują bardzo niskie temperatury. Dlatego powinnyśmy zwracać uwagę na osoby starsze, chore, czy bezdomne pozostające na mrozie. W przypadku niepokojącej sytuacji należy reagować. Nie trzeba wiele, wystarczy zadzwonić 800 165 320, lub 112-telefon może uratować życie.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie od 1 listopada do końca marca 2016 r. funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Pamiętajmy, widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Najprostszym sposobem jest poinformowanie odpowiednich służb dzwoniąc pod numer telefonu 112.
Na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem www.olsztyn.uw.gov.pl zamieszczony jest wykaz schronisk i ośrodków wsparcia świadczących usługi na rzecz osób bezdomnych i ubogich na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak wynika ze statystyk od 1 listopada 2016 w całym kraju z powodu wychłodzenia zmarły już 53 osoby. Ostatniej nocy odnotowano aż 7 ofiar mrozów w Polsce.

źródło KPP Pisz