Walka z użyciem paznokci i polityczny spór-jak mijają święta.

Przed nami ostatni dzień Świąt Bożego Narodzenia. Od soboty na terenie powiatu piskiego policjanci odnotowali 48 interwencji, w tym jedną niegroźną kolizję drogową. Przez te dwa dni na terenie powiatu piskiego policjanci odnotowali też 48 różnych interwencji. Był polityczny spór i walka krewniaczek z użyciem paznokci.

Świąteczne interwencje …

Przez te dwa dni świąt policjanci odnotowali wiele interwencji domowych. Imprezy często zakrapiane alkoholem kończyły się rodzinną kłótnią i interwencją policji. Dzisiejszej nocy funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję w Piszu. Okazało się, że na święta do krewnych przyjechała bratowa z Warszawy. Doszło do kłótni, a następnie szarpaniny między dwiema paniami z rodziny. Obie miały na twarzach zadrapania paznokciami. Kobiety były pod działaniem alkoholu. Po rozmowie przeprowadzonej przez policjantów awanturujące się panie uspokoiły się.
Inna interwencja dotyczyła śpiewania kolęd w Wigilijny wieczór.

W Rucianem – Nidzie kobieta zgłosiła, że nietrzeźwemu ojcu przeszkadza śpiewanie kolęd przez rodzinę. Na miejscu policyjny patrol ustalił, że podczas wspólnego spożywania alkoholu zgłaszająca pokłóciła się z ojcem na tematy polityczne. Wywiązała się między nimi sprzeczka. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili rozmowę ze stronami kłótni, które ostatecznie doszły do porozumienia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze interweniowali także w Orzyszu, gdzie według zgłoszenia konkubent wyrzuca swoją dziewczynę z domu. Na miejscu policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Sprawdzając dane 23-letniego sprawcy awantury w policyjnych bazach danych ustalili, że jest on poszukiwany przez organy ścigania. Ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności za dokonanie przestępstwa kradzieży. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Sytuacja na drogach powiatu piskiego

Od soboty na drogach powiatu piskiego doszło tylko do jednej niegroźnej kolizji drogowej. Zdarzenie to miało miejsce w Wigilię na parkingu przed marketem w Piszu. Kierujący pojazdem marki Mercedes cofając nie zachował należytej ostrożności i uderzył w samochód marki Rover. Sprawca wykroczenia został przez policjantów pouczony.

Nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali w Orzyszu w nocy z niedzieli na poniedziałek. Do kontroli drogowej doszło po uprzednim obywatelskim zgłoszeniu. Za kierownicą pojazdu marki Hyundai siedział mężczyzna. Jechał sam. W trakcie czynności wykonywanych z udziałem kierującego do policjantów podeszli świadkowie zdarzenia. Wyjaśnili, że jechali za tym autem kilkanaście kilometrów od strony Giżycka. Sposób jazdy tego kierowcy wyraźnie wskazywał na to, że jest on nietrzeźwy, ponieważ wielokrotnie zjeżdżał do osi jezdni, zahaczał też o pobocze.
Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy do wyjaśnienia. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę

Przed nami ostatni dzień świąt. To zwykle czas zwiększonego ruchu na drogach. Odwiedzamy najbliższych i znajomych, ale także wybieramy się w dalsze trasy. Stąd policjanci apelują, by zachować ostrożność na drodze i nie wsiadać za kierownicę pod działaniem alkoholu.

Źródło KPP Pisz, podkom. Anna Szypczyńska
(zdjęcie jest ilustracją do tekstu)