Jechał zbyt wolno, zatrzymała go policja-kierowca był kompletnie pijany

Wczoraj wieczorem policja zatrzymała do kontroli kierowcę, który ul. Wojska Polskiego jechał z prędkością 17 km/h. Mężczyzna był kompletnie pijany.

Wczoraj po godz. 20 na ul. Wojska Polskiego policjanci piskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów. Ich uwagę zwrócił Peugeot nadjeżdżający od strony miasta. Urządzenie do mierzenia prędkości pokazało, że auto jedzie 17 km/h, przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

-Już po otwarciu drzwi sprawa się wyjaśniła. Za kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna, od którego bardzo wyraźnie czuć było alkohol. Policjanci mieli też trudności w nawiązaniu logicznej rozmowy z 55-letnim mieszkańcem gminy Pisz, który kierował autem. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu

Policjanci przewieźli kierowcę do komendy, aby sprawdzić jego stan trzeźwości na urządzeniu stacjonarnym. Wchodząc do budynku 55-latek miał trudności z utrzymaniem równowagi. Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. W tej sytuacji pobrana mu została krew do badań.

55-letniemu kierowcy odebrano prawo jazdy, Peugeot pomoc drogowa odholowała na parking strzeżony. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy do lat 15.