Przedszkolacy z Białej Piskiej na Kongresie Piłsudczyków w Gdyni

Zobacz galerię
3 zdjęć
Przedszkolacy z Białej Piskiej na Kongresie Piłsudczyków w Gdyni
wyb5

Przedszkolacy z Białej Piskiej na Kongresie Piłsudczyków w Gdyni
wyb4

Przedszkolacy z Białej Piskiej na Kongresie Piłsudczyków w Gdyni
wyb3

Grupa dzieci Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej swoim występem artystycznym uświetniła XII Nadzwyczajnego Kongresu Delegatów Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP. Kongres odbył się 10 grudnia w Gdyni.

W dniu 10 grudnia 2016 r. na zaproszenie Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP, do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, udała się grupa przedszkolaków Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej, aby swoim programem artystycznym przygotowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uświetnić obrady XII Nadzwyczajnego Kongresu Delegatów.

Dzieciom towarzyszyli ich rodzice wraz z wychowawcami. Występ i jego patriotyczne treści, wzbudziły aplauz audytorium. Mali artyści zostali uhonorowani przez widzów długą owacją na stojąco. Prezes Zarządu Krajowego gen. ZP Stanisław Śliwa złożył serdeczne podziękowania na ręce Jadwigi Frąckiewicz dyrektor przedszkola, za piękny występ.

Generał podkreślił też wagę patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży. Serdecznie podziękowania za zaangażowanie w twórczy rozwój swoich pociech, skierował także do rodziców dzieci.

Krótki pobyt maluchów na wybrzeżu obfitował w inne atrakcje. Dzieci z zapartym tchem oglądały morską faunę różnych mórz świata Akwarium w Gdyni. Zwiedziły także Muzeum Marynarki Wojennej oraz okręt muzeum – niszczyciel ORP „Błyskawica”, zacumowany przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Miały też okazję zobaczyć zacumowane nieopodal i inne żaglowce, w tym legendarny „Dar Pomorza”.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Gminy Biała Piska. Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak na bieżąco interesował się samopoczuciem maluchów, ich bezpieczeństwem i realizacją programu wyjazdu. Pobyt w Gdyni dostarczył przedszkolakom wielu wspaniałych i niepowtarzalnych przeżyć, które niewątpliwie na długo pozostaną w ich pamięci.

Źródło Urząd Miejski w Białej Piskiej