Przedsiębiorcy tłumnie zebrali się w Urzędzie Skarbowym


O wprowadzanych zmianach w systemie podatkowym rozmawiali piscy przedsiębiorcy z pracownikami Urzędu Skarbowego w Piszu. Ponad 60 przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Piskie Towarzystwo Gospodarcze i US w Piszu.

Poniedziałkowe spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Piskiego Towarzystwa Gospodarczego i Urzędu Skarbowego w Piszu z myślą przybliżenia przedsiębiorcom zagadnień związanych z wprowadzanymi aktualnie zmianami w polskim systemie podatkowym. Jednym z jego zamysłów było zachęcenie przedsiębiorców do szerokiej współpracy z US i korzystania z pomocy doradców podatkowych.

20120409-dsc_9358

– Zachęcamy przedsiębiorców do współpracy. Można się do nas zgłaszać z każdym problemem. Nasi pracownicy chętnie służą pomocą – mówiła Magdalena Gawrychowska, naczelnik US w Piszu.
– Będziemy chcieli organizować podobne spotkania częściej. Jak było widać po frekwencji zapotrzebowanie na tego typu formy kontaktu i współpracy przedsiębiorców z US jest duże – powiedział Grzegorz Karwowski, właściciel firmy Skrawmet i prezes PTG.

W dyskusji poruszano kwestie związane z kwotą wolną od podatku, zmianami w rozliczeniach podatkowych przedsiębiorców nie będącymi płatnikami VAT oraz z nowościom związanym z podatkiem PIT i CIT.

20120409-dsc_9355