Andrzejki za kierownicą – trzech mocno nietrzeźwych kierowców

W andrzejkowy weekend z prawem jazdy na drogach powiatu piskiego pożegnało się kilku kierowców. Spośród zatrzymanych aż trzech miało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Już w piątek wieczorem na trasie Sulimy – Biała Piska policja dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu „zdjęła” z drogi dwóch nietrzeźwych motorowerzystów. U jeden z nich kierującego pojazdem Longjia stwierdzono blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jego kolega jadąc obok motorowerem Kymco, był bardziej trzeźwy, ale wynik badania i tak pokazał 0.5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca w ręce policji wpadł w sobotni wieczór. Mężczyzna kierując Fiatem Panda miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Czwartego nietrzeźwego kierowcę zatrzymano również w sobotę. Mężczyzna z prawie 2 promilami na liczniku jechał BMW, nie posiadał przy sobie prawa jazdy więc policjanci odstawili samochód na parking strzeżony.

W sobotę w południe nietrzeźwy kierowca Mercedesa wjechał do rowu w Babrostach. W trakcie czynności prowadzonych przy tej kolizji policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna odmówił badania stanu trzeźwości. W tej sytuacji pobrana został od niego krew do badań.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze, na drogach powiatu piskiego, odnotowali jedno niegroźne zdarzenie drogowe. W okolicach miejscowości Popielno, gm. Rucinane- Nida, kierująca pojazdem marki Opel nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Straciła panowie nad samochodem i wjechała do przydrożnego rowu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierująca oplem została ukarana przez policjantów mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.