Z Łomży i Kolna nad zalew do Małego Płocka

Jeśli ziszczą się plany samorządu Małego Płocka, to w niedalekiej przyszłości może powstać tam zalew. Zbiornik wodny będzie z pewnością ciekawą alternatywą rekreacji dla mieszkańców Kolna, czy Łomży.

Z miejscem lokalizacji zalewu nie będzie problemów, gdyż akwen wodny w okolicy wsi Chludnie i Włodki istniał już przed laty. O zapomnianego, zarośniętym obecnie rozlewisku przypomniano sobie w ubiegłym roku. Pomysł zyskał uznanie radnych. Jednak do tej pory trudno było znaleźć programy finansujące powstawanie podobnych obiektów. Teraz taka szansa się pojawiła, a środki unijne mogą być dostępne w tzw. Pakiecie dla Wsi.

Powstanie zalewu w Małym Płocku będzie z pewnością ciekawą atrakcją turystyczną i kuszącą alternatywą również dla mieszkańców Łomży, czy Kolna, którzy na krótkie wypady mogą zacząć wybierać właśnie Mały Płock, zamiast ukochane pobliskie Mazury.

Zawsze łatwiej na „szybkiego” grilla będzie można wyskoczyć nad położony 17 km od Łomży i 16 km od Kolna zalew w Małym Płocku niż gnać trochę dalej nad jeziora.

Zdjęcie jest ilustracja do tekstu