Burmistrz Pisza podsumował półmetek kadencji-aneks do kontraktu

Zobacz galerię
2 zdjęć
Burmistrz Pisza podsumował półmetek kadencji-aneks do kontraktu
kaj_7192

Burmistrz Pisza podsumował półmetek kadencji-aneks do kontraktu
kaj_7177

Do wyborów samorządowych 2014 roku Andrzej Szymborski startował z Kontraktem dla Pisza. Wczoraj podczas spotkania z mieszkańcami w PDK, rozliczał się z realizacji zawartych w nim punktów. Do planu działań dołożył aneks z nowymi zadaniami.

Jak przyznał burmistrz nie wszystkie zawarte w 16 punktach kontraktu inwestycje uda się zrealizować w tej kadencji. Z Kontraktu dla Pisza „wypadł” punkt 6 czyli realizacja II etapu przeprawy mostowej. Na dalszy plan odłożone zostały również zamierzenia, co do „piskiego zamku”.

Pozostałe punkty, czyli większość są realizowane, część już została wypełniona. Oprócz tego, na półmetku kadencji burmistrz w specjalnym aneksie dołożył do kontraktu jeszcze kilka nowych zamierzeń. Wśród nich znalazły się m.in. nowoczesna eko-marina, rewitalizacja parków miejskich ze wskazaniem na nabrzeże Pisy, czy rozbudowa ciepłowni miejskiej.

Sporą część wystąpienia burmistrz poświęcił niepokojom związanym z powstaniem zakładu przetwórstwa kurczaków oraz pogłoskom dotyczącym sprzedaży budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w prywatne ręce. Dobitnie podkreślił, że nowy zakład przyniesie nowe miejsca pracy, a jego działalność nie będzie miała żadnych negatywnych skutków dla mieszkańców. Sytuację związaną z plotkami o pozbyciu się przez gminę SP 2 nazwał kłamstwami i podpalaniem miasta.

Burmistrz podziękował też wszystkim za wyrzeczenia związane z planem oszczędności, które były niezbędne do tego, by nasza mocno zadłużona gmina osiągnęła stabilizację finansową. Spotkanie tradycyjnie podsumowały pytania od mieszkańców, których również i tym razem nie brakowało.