Biblioteka kończy 70-lat

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu przygotowuje się do obchodów 70-lecia powstania z tej okazji już dziś pierwsze spotkanie autorskie. Gościem będzie Jerzy Niemczuk, pisarz, scenarzysta serialu Ranczo.

Cykl wydarzeń już dziś otworzy wieczór z Jerzym Niemczukiem, którego czytelnicy znają z powieści dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Warto też wspomnieć, że gość, który dziś odwiedzi mury biblioteki jest też scenarzystą popularnego serialu „Ranczo”.

Kolejnym gościem jubileuszu będzie poeta Wojciech Kass. Spotkanie z dyrektorem Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu, zaplanowano 17 listopada o godz. 17. Wieczory autorskie, to ważny wstęp do głównego jubileuszowego akordu.

W poniedziałek 21 listopada o godz. 12 w Piskim Domu Kultury rozpocznie się główny akt urodzin . Otworzy go rys historyczny poświęcony dziesięcioleciom istnienia placówki. W programie nie zabraknie też wystąpień okolicznościowych oraz rozstrzygnięcia konkursu „Poezją malowane”. Wieczór podsumuje koncert „Ach – Poezja!” w wykonaniu Kuby Michalskiego. W trakcie wydarzenia nie zabraknie też urodzinowego tortu.