Zmuszał innych do okradania sklepów

Policjanci z Orzysza zatrzymali 26-latka. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o zmuszanie znajomego do kradzieży w sklepach.

Sprawa zmuszania do kradzieży wyszła na jaw w trakcie dochodzenia dotyczącego włamania do przyczepy campingowej oraz kradzieży pieniędzy i złomu ze skupu surowców wtórnych w Orzyszu. Podejrzany zabrał z przyczepy: dwa rowery, butle gazowe, piekarnik elektryczny, dekoder telewizyjny, aluminiową drabinę oraz suszarkę do włosów. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 1500 złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci stwierdzili, że ten sam sprawca w okresie od maja do września tego roku dokonał kradzieży pieniędzy oraz złomu w postaci mosiądzu ze skupu surowców wtórnych. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 1000 złotych.
– W trakcie prowadzonych czynności w tych sprawach orzyscy funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna, stosując przemoc wobec znajomego, zmuszał go do dokonywania kradzieży w lokalnych marketach. Dodatkowo zażądał od niego wydania mu pieniędzy w kwocie ponad 1500 złotych – poinformowała podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Jak się okazało, sprawca bił pokrzywdzonego w głowę, tułów, kopał po ciele oraz groził mu zabójstwem i jego najbliższych.
Sprawcą wszystkich czynów jest 26-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty: kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz stosowania przemocy zmuszając osobę do określonego zachowania. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.