Spryciarze chcieli ukraść 1,5 miliona złotych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna zatrzymali 4 mężczyzn, którzy próbowali okraść konto bankowe jednego z najbogatszych Polaków. Łupem przestępców miało paść 1,5 mln złotych.

Policjanci CBŚP z Olsztyna współpracując z jednym z olsztyńskich banków, zapobiegli wyłudzeniu 1,5 mln złotych z konta należącego do jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce. Policjanci wiedząc, że ktoś ma zgłosić się do banku, by zrealizować przelew tej kwoty, zorganizowali zasadzkę. Wpadło w nią 4 mężczyzn  w wieku od 31 do 52 lat, będących mieszkańcami województwa mazowieckiego.

Wszyscy zostali zatrzymani zaraz po wyjściu z banku. Przestępcy nie kryli zaskoczenia. Pieniądze próbował przejąć jeden z mężczyzn, który miał podrobiony dowód osobisty i posłużył się nim przy potwierdzeniu zlecenia. Dzięki policji współpracującej z komórką bezpieczeństwa banku, zblokowano zleconą transakcję. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia 1,5 mln złotych na szkodę właściciela rachunku. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.