Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany

Zobacz galerię
20 zdjęć
Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5809

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5808

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5807

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5806

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5792

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5791

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5788

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5773

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5772

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5721

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5712

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5711

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5706

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5705

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5699

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5698

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5697

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5686

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
kaj_5679

Trzecie miejsce TSK „Roś” Pisz – plan został wykonany
fot1_

Drużyna „Probasketu” Mińsk Mazowiecki zwyciężyła II Mazury Cup o Puchar Burmistrza Pisza w koszykówce chłopców. Na drugim miejscu uplasowały się „Żubry” Białystok. Gospodarze, TSK „Roś” Pisz zajęli trzecie miejsce na podium. – Uważam, że plan minimum został wykonany, chociaż zawsze liczy się na więcej – powiedział Zbigniew Bessman, prezes TSK „Roś” Pisz.

Piszanie Na zwycięzców turnieju drużynę z Mińska Mazowieckiego, piszanie trafili w swoim pierwszym starciu w piątek. Kilkunastopunktowa porażka naszej drużyny pokazała, że o zwycięstwie raczej myśleć nie powinniśmy.

– Znamy swoje możliwości, znamy też rywali, dlatego myślę, że w naszym zasięgu powinno być trzecie miejsce, no może coś więcej, ale to zależeć będzie od naszej dyspozycji – mówił w przerwie piątkowego starcia Zbigniew Bessman – prezes TSK „Roś” Pisz.

Jak się okazało przewidywania prezesa się sprawdziły i nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce na podium. W sobotnim półfinale z „Żubrami” Białystok przez pewien czas w sercach kibiców, zawodników tliła się szansa na finał. Niestety karty praktycznie od początku rozdawały, „Żubry”, a piszanom mimo prób nie udało się zniwelować przewagi i mecz zakończył się wynikiem 63:54 dla gości.

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce TSK „Roś” spotkało się z „Trójką” Żyrardów. Zwycięstwo gospodarzy 68:62 pokazało, że mecz miał gorący przebieg. Niezwykle emocjonujący był również finał, w którym „Probasket” spotkał się z „Żubrami”. Wynik 60:60 musiała rozstrzygnąć dogrywka, koszykarze z Białegostoku, którzy w ostatnich sekundach do niej doprowadzili nie zdołali rozstrzygnąć starcia na swoją korzyść.

MVP turnieju został Kacper Skup „Probasket”. Wśród nagrodzonych znaleźli się też koszykarze TSK „Roś” Pisz. Albina Kłos wybrano najlepszym obrońcą turnieju, Adam Walak trafił do drużyny All Stars, a Szymon Zalewski został najlepszym zawodnikiem gospodarzy. Naszą drużynę prowadził trener Paweł Szary, wraz ze Zbigniewem Wykowskim, który jak drugi trener służył radą i cennym doświadczeniem.

Nagrody i wyróżnienia zawodnikom, trenerom i działaczom w niedzielę podczas uroczystego zakończenia wręczali: Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza, Wioletta Śląska –Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Zbigniew Bessman.