Tir w rowie po jednej stronie, Opel po drugiej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek na drodze krajowej numer 63  między Piszem a Jeżami. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Zefira zjechał  na przeciwległy pas ruchu.

Osobówka zderzyła się bokiem z jadącym z przeciwka pojazdem ciężarowym. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie doznałam poważniejszych obrażeń. Kierowca opla ukarany został przez policjantów mandatem za spowodowanie kolizji. Do zdarzenia doszło około godziny 13. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

miejsce-zdarzenia

  • Na miejscu policjanci drogówki ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Zefira, 23-letni mieszkaniec Łomży, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zderzył się bokiem z jadącym z przeciwka pojazdem ciężarowym marki Daf. Na skutek uderzenia oba pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. Kierowca osobówki tłumaczył funkcjonariuszom, że najprawdopodobniej przysnął za kierownicą – informuję podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

36-letniego kierującego pojazdem ciężarowym przewieziono do szpitala w Piszu z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że mieszkaniec Ełku nie doznał poważniejszych obrażeń. Obaj kierujący jechali sami. Byli trzeźwi. Za spowodowanie  zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze ukarali kierowcę opla mandatem karnym w wysokości 500 złotych.