Droga do Jeży – dokumenty na remont podpisane

Przebudowa drogi krajowej nr 63 na odcinku od Borek do Wincenty oraz gruntowna modernizacja torowiska na trasie Szczytno-Pisz-Ełk, to tylko część inwestycji drogowych jakie rząd planuje przeprowadzić na Warmii i Mazurach.

Na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa kierowców i podróżujących przez Warmię i Mazur rząd do 2019 roku planuje wydać ponad 200 mln złotych. O tych ważnych inwestycjach podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim mówił Jerzy Szmit wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Przy podpisaniu dokumentów na rozpoczęcie inwestycji przebudowy drogi krajowej nr 63 na odcinku od Borek do Wincenty obecny był również poseł RP Jerzy Małecki. Koszt prac szacuje się na 33 mln złotych. Realizację inwestycji rozłożono na trzy lata. Oprócz remontu niebezpiecznie pofałdowanego odcinka trasy stanowiącego wjazd z Mazowsza na Mazury, zdecydowano też o gruntownej przebudowie torowiska linii Szczytno-Pisz-Ełk. Szczegóły planowanych inwestycji w niedzielę podczas podpisania dokumentów omawiali Ireneusz Merchel- prezes PKP PLK i Mirosław Nicewicz- dyrektor GDDKiA oddział w Olsztynie.

Przypomnijmy, że 2006 r. dzięki zaangażowaniu ówczesnych władz samorządowych wznowiono połączenie kolejowe do Pisza zawieszone w 2004 r. Teraz dzięki wdrażaniu przez rząd PiS krajowemu programowi kolejowemu do końca 2020 r. do stolicy województwa pojedziemy nawet 100km/godz.

Do tej pory ze środków rządowych i dzięki zaangażowaniu posła zrealizowano lub rozpoczęto inwestycje drogowe, wśród, których są: remont mostu na Kanale Jeglińskim w m. Jeglin, przebudowę ul. Wojska Polskiego w Orzyszu, remont drogi krajowej nr 58 w okolicy Białej Piskiej.