Policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń

Zobacz galerię
3 zdjęć
Policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń
MAPA PISZ

Policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń
2

Policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń
1

Chcesz zgłosić nurtujący cię problem, wskazać niebezpieczne miejsce na osiedlu, czy drodze – nic prostszego. Już od dwóch tygodni w województwie warmińsko-mazurskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

O mapie zagrożeń, jak z niej korzystać, zgłosić problem, w poniedziałek na rynku pod ratuszem informowali mieszkańców funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.
Okazuje się, że korzystanie z nowego pomysłu policji na poprawę bezpieczeństwa nie jest skomplikowane. Wystarczy wejść na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Piszu i kliknąć baner z logo mapy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od dwóch tygodni. W tym czasie piska policja otrzymała już 29 sygnałów od mieszkańców, którzy zgłaszali swoje problemy.

-Napływające sygnały dotyczą najczęściej spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy nieprawidłowego parkowania, ale pojawiła się także informacja o jeżdżeniu quadami po lesie – powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu – Przypomnijmy, że każdy ma możliwość skorzystania z tej mapy i poinformowania policji o nurtującym go problemie. Wystarczy tylko wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Piszu i kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej instrukcji obsługi.

Kolejnymi krokami nawigacji po mapie są: dokładne oznaczenie miejsca, gdzie dochodzi do naruszenia prawa. Potem należy wybrać kategorię zgłoszenia np.: akty wandalizmu, grupowanie się młodzieży, czy wiele innych możliwości do wyboru. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia, które ułatwi funkcjonariuszom monitorowanie zjawiska.
Policjanci informują jednak, że takie zgłoszenie nie jest interwencją. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy ze strony Policji należy dzwonić pod numer telefonu 112 lub 997.

Każde zgłoszenie naniesione na mapę zagrożeń jest weryfikowane przez Policję. W przypadku potwierdzenia informacji podjęte zostaną działania mające na celu wyeliminowanie uciążliwego dla mieszkańców zjawiska. Zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.