Jeleń wyskoczył na drogę – pięciu żołnierzy w szpitalu

Tym razem sprawcą wypadku był jeleń, który nagle wyskoczył na drogę. W kwietniu na tym samym odcinku drogi zginęły dwie osoby, po tym gdy przed samochód wyskoczył dzik. Odcinek trasy Pisz – Orzysz w Gaudnkach jest miejscem tzw. „przejść” dzikich zwierząt. Może należy wprowadzić tam dodatkowe ostrzeżenia.

Do wypadku z udziałem jelenia doszło w czwartek po godz. 23 na trasie Pisz-Orzysz w Gaudynkach. Tym razem zwierzę wyskoczyło wprost pod koła wojskowej ciężarówki. Kierowca próbując ominąć jelenia wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w skarpę.

Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy straży pożarnej, 4 zespoły ratownictwa medycznego, Policja oraz Żandarmeria Wojskowa. 5 osób zostało przewiezionych do szpitali w Piszu i w Ełku.

Las przy trasie Pisz – Orzysz za ośrodkiem „monaru” w kierunku Orzysza w Gaudnkach jest miejscem tzw. „przejść” dzikich zwierząt i często dochodzi tam do podobnych kolizji i wypadków. Najpoważniejszy wydarzył się tam w kwietniu tego roku, gdy z powodu dzika w zderzeniu samochodu osobowego i ciężarówki zginęły dwie osoby. Dlatego warto się zastanowić, czy w tym miejscu nie wprowadzić dodatkowych ostrzeżeń dla kierowców.