Najlepszy dzielnicowy patroluje ulice Pisza

St. aspirant Tomasz Zawalich zajął II miejsce w wojewódzkich eliminacjach turnieju „Dzielnicowy roku 2016”. W październiku powalczy o tytuł najlepszego dzielnicowego w kraju.

Dwudniowa, warmińsko – mazurska edycja turnieju „Dzielnicowy roku 2016” odbywała się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. O tytuł i wejście do ogólnopolskiego finału konkursu walczyło 38 policjantów z Warmii i Mazur. Wszyscy rywalizowali w pięciu konkurencjach 19 i 20 września. Pierwsze miejsce zajął policjant z Kętrzyna. Na drugim miejscu uplasował się st. asp. Tomasz Zawalich z Pisza.
Oprócz st. asp. Tomasza Zawalicha, Komendę Powiatową Policji w Piszu reprezentował mł. asp. Marek Makarewicz – dzielnicowy z Orzysza.. Policjanci  skonfrontowali swoje umiejętności praktyczne w pięciu konkurencjach: teście wiedzy, symulacji czynności służbowych, symulacji przyjęcia interesantów, strzelaniu oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z kadry WSPol.

Tytuł najlepszego wywalczył mł. asp. Piotr Dzirba z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, miejsce trzecie zajęła st. asp. Aleksandra Słaboń-Kowalska reprezentująca Komendę Miejską Policji w Olsztynie.

Za kilka tygodni aspirat Tomasz Zawalich oraz mł. asp. Piotr Dzirba z KPP w Kętrzynie wezmą udział w XIX Ogólnopolskich Zawodach „Najlepszego Dzielnicowego” w Szkole Policji w Katowicach. Będą tam reprezentować garnizon warmińsko-mazurskiej policji. Staną w szranki z dzielnicowymi z innych województw i powalczą o odznakę nadawaną przez komendanta głównego policji.
Tomasz Zawalich jest dzielnicowym od 4 lat. Służbę w Policji  rozpoczął 25 marca 2004 roku. Szkolenie podstawowe odbył w WSPol w Szczytnie. Do końca września 2008 roku pracował w Referacie Patrolowo- Interwencyjnym piskiej komendy, a następnie do 2012 roku w zespole dochodzeniowo- śledczym Wydziału Kryminalnego KPP w Piszu. Od marca 2012 roku pełni funkcję dzielnicowego rejonu I miasta Pisza.

Nie pierwszy raz w czołówce

Przypomnijmy, że st. asp. Tomasz Zawalich dwa lata temu również uczestniczył w turnieju „Dzielnicowy roku 2014”. Zajął wówczas II miejsce w garnizonie warmińsko – mazurskim. Następnie reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich w Katowicach, gdzie pojechał z dzielnicowym z KMP Olsztyn. Nasi policjanci  zajęli tam zaszczytne II miejsce w kraju, natomiast Tomasz Zawalich w klasyfikacji indywidualnej zajął wysokie  XII miejsce.