Nietrzeźwi na drodze

Kierowca osobówki miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a rowerzysta zatrzymany przez policjantów prawie 3 promile.

W piątek około godz. 20.00 policjanci z Rucianego Nidy zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego sposób jazdy wskazywał na to, że jedzie on pod działaniem alkoholu. Już w trakcie rozmowy z rowerzystą funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 46-letniego mieszkańca Rucianego – Nidy okazało się, że jechał on rowerem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca pojazdu marki Land Rover zatrzymany przez funkcjonariuszy piskiej drogówki w sobotni wieczór. Do kontroli drogowej doszło na terenie gminy Pisz. Policjanci sprawdzili stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego kierującego autem. Badanie wykazało, że ma on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu samochodem grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Rowerzyście natomiast grozi kara aresztu lub grzywna w wysokości nie niższej niż 50 złotych.

źródło KPP w Piszu