Narkotyki za ponad 20 tys. złotych

Zobacz galerię
4 zdjęć
Narkotyki za ponad 20 tys. złotych
Zabezpieczone pojemniki z narkotykami

Narkotyki za ponad 20 tys. złotych

Narkotyki za ponad 20 tys. złotych
Jeden z zabezpieczonych woreczków z marihuaną

Narkotyki za ponad 20 tys. złotych
Jeden z woreczków zabezpieczonej amfetaminy

Ponad 3 tys. porcji narkotyków i znaczną sumę pieniędzy ujawnili kryminalni w domu 23-letniego mieszkańca Pisza. Marihuanę i amfetaminę w szafie, w pomieszczeniu gospodarczym wywęszył z wydziału antynarkotykowego z Ełku.

Do zatrzymania jednego z „większych” dealerów w mieście piscy kryminalni doprowadzili w wyniku działań operacyjnych. Strzał okazał się trafiony, gdyż w pomieszczeniu gospodarczym 23-latka ujawniono narkotyki wartości około 22 tys. oraz znaczną sumę pieniędzy.

Kryminalni zastali 23-latka w pomieszczeniu gospodarczym nieopodal jego domu. Po wejściu do środka policyjny pies wyraźnie zainteresował się stojącą tam szafą. Jak się okazało wewnątrz schowane były pojemniki z suszem roślinnym oraz beżowym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana oraz amfetamina.

Po zważeniu i przeliczeniu znalezionych środków odurzających okazało się, że zabezpieczono ponad 3000 porcji narkotyków o czarnorynkowej wartości około 22 000 złotych.

Mieszkańca Pisza zatrzymano w policyjnym areszcie. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny podejrzany o posiadanie narkotyków zatrzymany przez piską policję w minionym tygodniu. W mieszkaniu 18-letniego mieszkańca Pisza funkcjonariusze znaleźli torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego. Schowana ona była w kanapie na strychu.

Wstępne badanie potwierdziło, że znaleziony susz to marihuana. Za jej posiadanie 18-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.