Łowcy dźwięków ruszą na ulice Pisza

Szum drzew, łamanie gałęzi, czy odgłos uderzających o bruk szpilek, to jedne z wielu dźwięków jakie podczas „dźwiękospacerów” spróbują złowić uczestnicy warsztatów akustycznych. Łowców dźwięków na ulicach Pisza będzie można spotkać w sobotę i w niedzielę.

Eksperymentalny poligon audio-wizualny rozpocznie się jutro o godz. 11. Celem zajęć będzie stworzenie krótkiej etiudy filmowej, opartej na lokalnej legendzie. Zajęcia będą oparte o „spacery dźwiękowe” polegające na pochwyceniu jak największej ilości dźwięków naturalnych z bezpośredniego otoczenia: szum drzew, odgłosy łamanych gałęzi, szuranie stóp itp.

Elementem warsztatów w Muzeum Ziemi Piskiej będzie również praca z mikrofonami kontaktowymi przy „udźwiękawianiu” krótkich scen filmowych. Uczestnicy poznają również techniki nagrywania na specjalnych cyfrowych rekorderach.

Dźwiękospacery! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, badający środowisko akustyczne człowieka wraz z jego całym kontekstem. Niekonwencjonalne działania, głównie w formie warsztatów i wspólnych koncertów, skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży z niewielkich miejscowości woj. warmińsko-mazurskiego.

W roku 2016 leitmotivem jest również szeroko pojęta tematyka pogranicza. Organizatorem jest Fundacja Fabryka UTU, partnerem Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu.