Wywiad z Marcinem Mąką reprezentantem Kadry Policji w Piłce Nożnej

Największe sukcesy jeszcze przede mną … mówi sierżant Marcin Mąka, zawodnik Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej.

– Powiedz nam kilka słów o sobie …

– Mam 28 lat. Od 6 lat służę w policji. Obecnie jestem funkcjonariuszem Referatu- Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

– Od kiedy trenujesz ?

– Moja przygoda ze sportem, a dokładniej z piłką nożną rozpoczęła się, gdy miałem 8 lat. Zacząłem wówczas trenować w Ruchu Chorzów.

– W reprezentacji Komendanta Głównego Policji grają funkcjonariusze z całego kraju. Ty jako jedyny reprezentujesz województwo warmińsko–mazurskie. Jak udało ci się dostać do tej drużyny?

– Najpierw grałem w reprezentacji województwa warmińsko– mazurskiego. Braliśmy udział w wielu ogólnopolskich turniejach. To właśnie wówczas ktoś dostrzegł moje umiejętności na boisku i w ten sposób zostałem powołany do reprezentacji, z czego jestem bardzo dumny.

– Na jakiej pozycji grasz w reprezentacji ?

-Jestem zawodnikiem ofensywnym.

-Czy w najbliższym czasie przewidziane są jakieś mecze, turnieje, w których będziesz brał udział grając w reprezentacji KGP?

– Już we wrześniu będziemy grać w turnieju charytatywnym w Grodzisku. W październiku natomiast czeka nas ogromne wyzwanie. Jedziemy bowiem na Halowe Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych do Holandii. Tam nie będzie łatwo, bo w rozgrywkach bierze udział blisko 100 drużyn, ale postaramy się dać z siebie wszystko.

– Złoto na Turnieju w Mołdawii to nie jedyny sukces reprezentacji KGP w ostatnim czasie ?

– Tak to prawda. Braliśmy też udział w Turnieju MSWiA o Puchar Ministra Mariusza Błaszczaka. Uczestniczyły w nim służby podległe ministrowi, czyli: policja, straż pożarna, straż graniczna i BOR. Tu również wygraliśmy zajmując pierwsze miejsce. To ogromny sukces i przeżycie.

– Jaki jest Twój największy sukces w piłce nożnej ?

– Jest on jeszcze przede mną.

– Czujesz się teraz policjantem, czy raczej piłkarzem ?

– Oczywiście, że jestem przede wszystkim policjantem. Formacja ta dała mi możliwość połączenia pracy, którą lubię z moją pasją, jaką od wielu, wielu lat jest piłka nożna. Bardzo się z tego cieszę, że mam taką możliwość.

– Czego Ci życzyć?

– Chciałbym, aby na turnieju w Holandii nasza reprezentacja pokazała się z jak najlepszej strony i zajęła jak najwyższą lokatę wśród tej setki drużyn. Sukcesem byłoby uplasowanie się w pierwszej ósemce.

– Tego właśnie Ci życzymy, ale także kolejnych sukcesów w turniejach i rozgrywkach sportowych.

Z Marcinem Mąką rozmawiała podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.