Piszanin sierżant Marcin Mąka w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej

Zobacz galerię
5 zdjęć
Piszanin sierżant Marcin Mąka w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej
Wręczenie pucharu

Piszanin sierżant Marcin Mąka w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej
Reprezentacja KGP

Piszanin sierżant Marcin Mąka w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej
Radośc ze zwycięstwa

Piszanin sierżant Marcin Mąka w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej
Pamiątkowe zdjęcie

Piszanin sierżant Marcin Mąka w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej
Fot1

Policjant z piskiej komendy, sierż. Marcin Mąka w marcu tego roku powołany został do Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej. Jest to ogromny sukces piskiego funkcjonariusza, tym bardziej, że jest on jedynym policjantem w tej drużynie z województwa warmińsko–mazurskiego.

Reprezentacja odnosi coraz większe sukcesy. Pod koniec sierpnia polska Reprezentacja KGP zwyciężyła w III Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej w Kiszyniowie.

Z okazji mołdawskiego Dnia Niepodległości, pod koniec sierpnia, odbył się III Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej w Kiszyniowie. Rozgrywki odbywały się na sztucznej murawie. W turnieju wzięło udział 16 drużyn, w tym goście z Litwy, Gruzji, Rumunii i Polski.

Przedstawicielem Polski była Reprezentacja Komendanta Głównego Policji. W skład drużyny weszli policjanci z całego kraju, w tym z : CBŚP, KSP, KWP Katowice, KWP Kraków, KWP Szczecin oraz KWP Olsztyn. Województwo warmińsko–mazurskie reprezentował starszy sierżant Marcin Mąka z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Warto dodać, że był jedynym funkcjonariuszem z naszego województwa w tej reprezentacji.

Już pierwszego dnia rozgrywek nasza reprezentacja pokonała dwie drużyny służb mołdawskich, a także Reprezentację Narodową Policji gruzińskiej. Był to początek sukcesu reprezentacji polskiej policji. W ćwierćfinale nasza drużyna zmierzyła się z Reprezentacją Narodową Policji z Litwy. Tu również nasza ekipa odniosła sukces pokonując rywala 2:0. Wygrana zapewniła policjantom udział w kolejnej rundzie.

W półfinale reprezentacja KGP stawiła czoło gospodarzom. Nie było łatwo, bo mecz toczył się na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie mecz wygrała reprezentacja polski 2:0. Obie bramki padły dopiero w drugiej połowie zaciętego spotkania. Zwycięstwo dało awans naszej drużynie do finału rozgrywek.

W finale reprezentacja Komendanta Głównego zmierzyła się z drużyną Narodową Policji z Rumunii. Walka o zwycięstwo była bardzo zażarta. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 0:0. Druga połowa okazała się dużo szczęśliwsza dla naszej reprezentacji. Już w pierwszych minutach polscy piłkarze strzelili pierwszą bramkę przejmując tym samym przewagę. Kilka minut później wynik naszej reprezentacji został podwyższony na 2:0. Rywale walczyli do końca chcąc odrobić stracone bramki. Na 2 minuty przed końcem Rumuni strzelili wymarzonego gola, jednak wynik do końca nie zmienił się. Polacy wygrali 2:1. Tym samym mogli cieszyć się zwycięstwem całego turnieju.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju nasi reprezentanci z dumą odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a następnie odebrali z rąk organizatora puchar dla najlepszej drużyny oraz złote medale.

Żródło: KGP