Jadąc traktorem miał ponad 3 promile alkoholu

Policja podsumowała ostatni weekend wakacji. Nie brakowało kolizji, wypadków i nietrzeźwych kierowców.

Od piątku do późnych godzin w niedzielę piscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczny weekend – Ostatni Weekend Wakacji” skontrolowali 43 pojazdy, nałożyli 11 mandatów karnych wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców, prowadzili czynności przy 6 kolizjach i 2 wypadkach drogowych.

Do wyglądającego groźnie zdarzenia doprowadził traktorzysta, który był również niechlubnym rekordzistą pod wpływem alkoholu.

-Jak się okazało 40-latek kierując ciągnikiem miał ponad 3 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 11 na trasie Pisz-Jeże. Mężczyzna jadąc Ursusem z dwoma przyczepami włączając się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki BMW. Kierujący osobówką nie zdążył wyhamować i i uderzył w koło drugiej przyczepy. Traktorzysta uciekł z miejsca zdarzenia. Po krótkiej chwili policjanci ruchu drogowego na jednej z łąk zatrzymali mężczyznę, który przyznał się do kierowania ciągnikiem-powiedziała Monika Boratyńska, z KPP w Piszu.

Traktorzysta powiedział, że uciekł z miejsca bo był pod działaniem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Osoby uczestniczące w zdarzeniu nie odniosły poważnych obrażeń.
Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w sobotę na terenie gminy Pisz. 49-letni mężczyzna, kierował pojazdem marki Hyundai mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna podczas kontroli groził funkcjonariuszom. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Ostatni z nietrzeźwych kierowców „wpadł” w niedzielę na terenie gminy Ruciane-Nida. 25-letni mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki VW Golf.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

W niedzielę wieczorem doszło też do poważnego wypadku na trasie K-63. Po godz. 18 kierująca motocyklem Kawasaki nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu gdzie, zderzyła się z prawidłowo jadącym z przeciwka citroenem. Kobieta z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Suwałkach. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.