Dożynki w Piszu i Białej Piskiej

Chociaż mokre lato nie sprzyja w tym roku urodzajnym żniwom. Rolnicy tradycyjnie podziękują za tegoroczne plony. W niedzielę w Piszu i Białej Piskiej odbędą się uroczystości dożynkowe.

Zarówno w Piszu jaki i w Białej Piskiej obchody święta rozpoczną Msze święte. W Piszu nabożeństwo w kościele św. Jana Chrzciciela rozpocznie się o godz. 11.30. W Białej Piskiej Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli odprawiona zostanie o godz. 11. Po nabożeństwach ulicami miast zgodnie ze staropolską tradycją przejdą barwne korowody dożynkowe z wieńcami wykonanymi przez sołectwa. W Piszu obchody święta odbędą się na pl. Daszyńskiego, oprócz występów lokalnych zespołów ludowych nie zabraknie też konkursów dla mieszkańców, którzy będą mogli się sprawdzić m.in. w siłowaniu na rękę. Wieczorem na scenie pod ratuszem odbędą się koncerty zespołów, gwiazdą dożynek w Piszu będzie tym razem grupa B-QLL.

Tradycyjnych obrzędów ludowych oraz konkursu na najpiękniejszy wieniec nie zabraknie też w Białej Piskiej. W dalszej części obchodów na scenie w Parku Miejskim oprócz koncertów zespołów lokalnych i z regionu zobaczymy też pokazy walk rycerskich przygotowanych przez GRH Viri Misericordiae von Johannisburg. Wieczorem w koncercie gwiazd, który zaplanowano aż do późnej nocy wystąpią Marcin Siegieńczuk, DJ Vista i Americanos.

Podczas dożynek w Piszu i Białej Piskiej, będzie można skosztować specjałów swojskiej kuchni, posmakować nalewek, czy też nabyć perełki mazurskiego rękodzieła.