Walki na prawdziwe miecze i topory

Turnieju rycerskiego Drigalensis A.D. 2016 nikomu nie trzeba przedstawiać. Obóz rycerstwa pod kościołem w Drygałach w tym roku rozbije się już po raz piąty. Głównym punktem imprezy jest turniej rycerski i atak na kościelne mury. Po raz pierwszy w kościele parafialnym odbędzie się też uroczystość Pasowania Rycerzy.

Impreza organizowana przez wchodzących w skład Chorągwi Pomezańskiej członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Viri Misericordiae von Johannisburg z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Widzów na pola za kościołem parafialnym przyciągają głównie pełnokontaktowe walki rycerskie na prawdziwe miecze, maczugi i topory. Widowiskowy jest również atak rycerstwa na kościelne mury w celu odbicia uwiezionej tam branki. Jak można się jednak domyślać, to nie wszystkie atrakcje jakie czekają przybyłych widzów. Tradycyjnie nie zabraknie też turnieju łuczniczego, biegu dam i wielu innych atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych.

Wszystko okrasi muzyka dawna oraz swojskie jadło w rycerskim obozie. Początek turnieju sobota godz. 12. Po pojedynkach jeden, na jeden około godz. 15 odbędą się walki „trójek”, po nich nastąpi Pasowanie Rycerzy. W niedzielę o godz. 11 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza święta pod płaszczem Patronki Hetmanki Matki Bożej Częstochowskiej. W trakcie trwania turnieju wiele zabaw dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Wstęp wolny.