Poszedł na czołówkę – wypadkowa środa

Zobacz galerię
4 zdjęć
Poszedł na czołówkę – wypadkowa środa
OSP Orzysz 1

Poszedł na czołówkę – wypadkowa środa
OSP 4

Poszedł na czołówkę – wypadkowa środa
OSP 3

Poszedł na czołówkę – wypadkowa środa
OSP 2

W środę na drogach powiatu piskiego w ciągu jednej godziny doszło do dwóch wypadków drogowych.

W środę tuż po godzinie 12.00 w miejscowości Grądy gmina Orzysz doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jak ustalili policjanci kierująca pojazdem marki  VW Golf  wyjeżdżając z posesji  wymusiła pierwszeństwo prawidłowo jadącemu samochodowi marki Chrysler, który uderzył w tył jej pojazdu. W wyniku uderzenia kierująca golfem zjechała na przeciwległy pas  gdzie zderzyła się z jadącym z przeciwka samochodem marki Opel. Kierująca z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Piszu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego.

– Chwilę później oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym na trasie Jeże – Wincenta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mieszkaniec Łomży jadący pojazdem marki Skoda na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki Toyota – poinformowała sierż. szt. Monika Boratyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Kierujący skodą został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na szczęście żaden z uczestników tych zdarzeń nie doznał poważniejszych obrażeń. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę oraz o poruszanie się z prędkością dostosowaną do obecnych warunków drogowych.

Fot. Michał Domusiewicz, OSP Orzysz