Sierpniowy weekend-więcej kontroli policji

Właśnie rozpoczyna się długi weekend. Wiele osób skorzysta, by odpocząć, wiele na miejsce odpoczynku wybierze Mazury. Oznacza, to więcej aut na drogach regionu i więcej kontroli dokonywanych przez policjantów, których zadaniem jest dbanie o nasze bezpieczeństwo i bezpieczne powroty do domów.

Jak pokazują policyjne statystyki w ubiegłym roku podczas sierpniowego długiego weekendu na drogach Warmii i Mazur doszło do 26 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 39 zostało rannych. Odnotowano też 210 kolizji, zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców.

Dlatego w tym roku jak w poprzednich latach policjanci przygotowują działania „ Sierpniowy weekend ”. Więcej aut na warmińsko – mazurskich drogach i więcej policyjnych patroli – tak będą wyglądały nadchodzące dni. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie – wszystko po to, by był to bezpieczny czas na drogach regionu.

– Do każdej podróży należy się dobrze przygotować. Odpowiednie przygotowanie auta, wypoczęty, skoncentrowany i trzeźwy kierowca, który stosuje się do przepisów – tak w skrócie można przedstawić receptę na udaną podróż. Do tego używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla dzieci. Piesi i rowerzyści także powinni pamiętać o przepisach i dbać o własne bezpieczeństwo. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzę spokojnego, bezpiecznego weekendu-mówi, mł. insp. Mariusz Tański z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie

Policjanci zwrócą uwagę na samochody ciężarowe. W dniach: piątek – 12.08.2016 roku w godzch. 18.00-22.00; sobota – 13.08.2016 roku w godzinach 08.00-14.00, niedziela – 14.08.2016 roku w godzinach 08.00-22.00 oraz poniedziałek 15.08.2016 roku w godzinach 08.00-22.00 – obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dmc przekraczającej 12 ton. Policjanci będą egzekwować ten obowiązek.