Chciał zapalić więc „walnął” w twarz właściciela papierosa

Kilka dni zajęło policji ustalenie sprawcy rozboju na plaży w Nowych Gutach. Młody mężczyzna zabrał tam turyście elektronicznego papierosa. Następnie uderzył go w twarz i uciekł.

Napastnikiem okazał się 17-letni mieszkaniec Łomży, którego nałóg doprowadził do konfliktu z prawem. Młodzieniec chcąc zapalić uderzył mieszkańca Warszawy i uciekł zabierając elektronicznego papierosa o wartości 350 zł.

-Jak ustalili policjanci mieszkaniec Warszawy spacerując po Nowych Gutach spotkał dwóch nastolatków w wieku 15 i 17 lat. Chłopaki nawiązując rozmowę chcieli obejrzeć i spróbować elektronicznego papierosa. Mężczyzna zgodził się. Najpierw zapalił jeden z nich. Potem drugi, jednak 17-latek schował papierosa do swojej saszetki i zaczęli odchodzić. Turysta dogonił ich, stanął na drodze by odzyskać własność. Doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której warszawiak został uderzony pięścią w twarz. Po zdarzeniu 17-latek oddalił się-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu

Policjantom udało się ustalić sprawcę napadu rozbójniczego, któremu za popełnione przestępstwo grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.