Policjanci mieli swoje święto

Zobacz galerię
11 zdjęć
Policjanci mieli swoje święto
DSC_4260

Policjanci mieli swoje święto
DSC_4292

Policjanci mieli swoje święto
Kolejni awansowani policjanci

Policjanci mieli swoje święto
Awanse dla policjantów

Policjanci mieli swoje święto
DSC_4271

Policjanci mieli swoje święto
Zaproszeni goście

Policjanci mieli swoje święto
DSC_4345

Policjanci mieli swoje święto
DSC_4332

Policjanci mieli swoje święto
DSC_4281

Policjanci mieli swoje święto
DSC_4321

Policjanci mieli swoje święto
Policjanci KPP w Piszu 1

W piątek odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji w Piszu. Główna część uroczystości miała miejsce w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piszu. Uroczysty apel poprzedzony był mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu.

W uroczystości wzięli udział policjanci, pracownicy cywilni, ich rodziny oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek, Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, pani Wioletta Śląska – Zyśk, Starosta Powiatu Piskiego – pan Andrzej Nowicki, Wicestarosta Powiatu Piskiego – pan Marek Wysocki, burmistrzowie z powiatu piskiego, przedstawiciele wojska, straży pożarnej, prokuratury, nadleśnictwa, urzędu pracy. W uroczystości uczestniczył także Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, pan Arkadiusz Brzozowski.

– Dowodzę tą jednostką od pół roku. Był to dla mnie oraz podległych mi funkcjonariuszy trudny okres. Mam nadzieję, że praca moja oraz podległych mi policjantów jest dobrze oceniania przez mieszkańców powiatu piskiego. Nasz trud i zaangażowanie przekłada się też na dobre wyniki osiągnięte przez piską policję w pierwszym półroczu tego roku. Panie i panowie policjanci – w tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną i ofiarną służbę – mówił mł. insp. Radosław Drach. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku. Policjant to w dzisiejszych czasach bardzo trudny i niebezpieczny zawód. O czym doskonale wiedzą sami funkcjonariusze, ale także nasi najbliżsi. Służba w Policji jest pełna napięć i stresów, a Wy na co dzień podejmujecie decyzje, od których często zależy życie i zdrowie ludzi. Niejednokrotnie narażacie przy tym własne.

W dalszej części Komendant podziękował przedstawicielom instytucji i podmiotów, które na co dzień współpracują z piską policją i wspierają jej działania:
– Słowa podziękowania kieruję do przedstawicieli lokalnych samorządów, które wspierają nas w miarę swoich możliwości. Dziękuję Państwu za przychylny stosunek do Policji, do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego. Słowa podziękowania należą się także za wsparcie finansowe i rzeczowe z Państwa strony – mówił komendant Drach.
Mł. insp. Radosław Drach złożył słowa podziękowania także pod adresem prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Piszu. Podziękował także pozostałym instytucjom współpracującym z KPP w Piszu.

Uroczystość była okazja do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek wraz z Komendantem Powiatowym Policji. W tym roku z okazji Święta Policji, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczenie otrzymała: podkom. Anna Szypczyńska. Policjantka uhonorowana została „Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę”, który zostanie jej wręczony podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Medale te nadawane są za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.
Przypomnijmy też, że 16 lipca tego roku podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie Komendant Powiatowy Policji w Piszu, podinsp. Radosław Drach otrzymał z rąk Komendanta Głównego Policji awans na stopień młodszego inspektora policji. Natomiast Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu, nadkom. Mirosław Kobus, w trakcie Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Olsztynie otrzyma nominację na stopień podinspektora policji.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne w tym roku otrzymali:

Na komisarza Policji mianowano:
1.podkom. Jackiewicz Marek – KPP Pisz
2.podkom. Kobeszko Grzegorz- KP Biała Piska
Na aspiranta sztabowego Policji mianowano:
1.st. asp. Brutkowski Piotr – KP Ruciane -Nida
2.st. asp. Jędrzejczyk Wojciech – KPP Pisz
3.at. asp. Lewandowski Jakub – KP Ruciane -Nida
4.st. asp. Serowik Piotr – KPP Pisz
5.st. asp. Wróblewski Michał – KP Orzysz
6.st. asp. Żarnowska Izabella- KP Ruciane-Nida
Na starszego aspiranta Policji mianowano:
1.asp. Grygorowicz Robert – KPP Pisz
2.asp. Jabłoński Piotr – KPP Pisz
3.asp. Sznaza Tomasz – KPP Pisz
4.asp. Szydlik Arkadiusz – KPP Pisz
5.asp. Zawalich Tomasz – KPP Pisz

Na aspiranta Policji mianowano:
1. mł. asp. Drężek Martyna – KPP Pisz 2. mł. asp. Ferdyn Sebastian – KP Ruciane-Nida 3. mł. asp. Głogowski Piotr- KPP Pisz 4. mł. asp. Miaxra Monika- KPP Pisz 5. mł. asp. Mikicin Tomasz – KP Orzysz
Na młodszego aspiranta Policji mianowano:
1. sierż. szt. Boratyński Mariusz – KPP Pisz
2. sierż. szt. Gwiazda Marcin – KPP Pisz
3. sierż. szt. Makarewicz Marek – KP Orzysz
4. sierż. szt. Remiszewski Marcin – KPP Pisz
5. sierż. szt. Trzonkowski Adam – KP Biała Piska

Na sierżanta sztabowego Policji mianowano:
1.st. sierż. Boratyńska Monika – KPP Pisz
2.st. sierż. Jabłonowski Krzysztof – KPP Pisz
Na starszego sierżanta Policji mianowano:
1.sierż. Brodowski Marcin – KP Biała Piska
2.sierż. Gajda Karol – KP Ruciane- Nida
3.sierż. Kaczyński Adrian – KP Orzysz
4.sierż. Klukowski Adam – KPP Pisz
5.sierż. Koszewski Marcin – KPP Pisz
6.sierż. Orzechowska Marta- KPP Pisz
7.sierż. Patalan Przemysław – KPP Pisz
8.sierż. Sekścińska – Dzido Iwona- KP Ruciane Nida
Na sierżanta Policji mianowano:
1.st. post. Franczuk Piotr – KP Ruciane Nida

Na starszego posterunkowego Policji mianowano:
1.post. Barwikowski Mariusz- KPP Pisz
2.post. Skwara Ewelina – KPP Pisz
3.post. Kotowski Łukasz- KP Biała Piska
4.post. Dąbrowski Karol – KP Orzysz