Uwaga seniorzy! Rusza akcja

Wycieczki, wieczorki taneczne, spacery z kijkami Nordic Walking, gimnastyka i samoobrona, spotkania z dietetykiem, lekarzem czy rehabilitantem. W bogatym cyklu bezpłatnych zajęć i porad będą mogli brać udział seniorzy z powiatu piskiego, którzy włączą się w akcję „Śpisz Pisz? Obudź się”

Od dawna już piscy seniorzy imponują aktywnością i energią, biorąc udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku lub chodząc na inne spotkania i imprezy. Tymczasem rok akademicki się skończył i wiele zajęć zostało zawieszonych na czas wakacji. Ucieszą się więc panie i panowie po sześćdziesiątce, że w zamian otwierają się nowe możliwości. Rusza właśnie akcja ”Śpisz Pisz? Obudź się”. Obejmuje ona różne działania – od ruchowych, przez edukacyjne i terapeutyczne, do czysto rozrywkowych. Wszystkie one mają ważną wspólną cechę: dla uczestników są całkowicie bezpłatne. Fundacja dostarcza także cały sprzęt oraz odzież sportową. Seniorzy muszą mieć tylko chęci i dobry nastrój – oraz skończone 60 lat.

Akcja ”Śpisz Pisz? Obudź się” trwa do 31 grudnia 2016 roku. Projekt obejmuje wycieczki, wieczorki taneczne, spacery z kijkami Nordic Walking, zajęcia ruchowe, takie jak gimnastyka i samoobrona, spotkania z dietetykiem, lekarzem, psychologiem, prawnikiem czy rehabilitantem. Planowane są też jednorazowe wydarzenia: rejs statkiem, Piskie Dni Seniora lub wspólna Wigilia. Wszystkie działania będą rozłożone na pół roku. Należy jednak jak najszybciej zgłosić chęć udziału w akcji, ilość miejsc jest bowiem ograniczona, a lista uczestników już się tworzy i pierwsze zajęcia ruszają w sierpniu.
Akcja ”Śpisz Pisz? Obudź się” współfinansowana ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt jest realizowany przez Fundację im. Zbyszka Cyganiewicza. Wsparcie dla projektu zaoferowało Muzeum Ziemi Piskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz lokalne media, w tym Tygodnik Piski. Różne organizacje będą więc współpracować z Fundacją im. Zbyszka Cyganiewicza, wspólnie dbając, żeby nasi seniorzy mieli gdzie spędzać czas w sposób jakościowy, zachowali dobrą kondycję, energię i pogodę ducha.

Zgłoszenia ”Śpisz Pisz? Obudź się”

Zapisy do udziału w projekcie ”Śpisz Pisz? Obudź się” przyjmowane są pod numerem tel: 506 984 498 lub w recepcji budynku przy ul. Leśnej 1.

Logo Fundacja imienia Zbyszka Cyganiewicza 1asos_logo_ai