Uciekał, uderzył w radiowóz, zatrzymał się na drzewie

Poszukiwany uciekając przed policją zniszczył radiowóz, rozbił swój pojazd na drzewie, później biegiem uciekał do lasu. Zatrzymany „nazbierał” mandatów na 1700 zł.

Do policyjnego pościgu zakończonego kraksą ściganego na drzewie w Jagodnym doszło w sobotę 9 lipca. 22 – latek uciekał corsą ulicami miasta, gdyż był poszukiwany przez policję.

Akcja rozpoczęła się, gdy kryminalni z Pisza zauważyli na ul. Sikorskiego stojący pojazd marki opel corsa. Za kierownicą siedział młody mężczyzna podobny do poszukiwanego. Jeden z funkcjonariuszy chciał podejść do zaparkowanego samochodu. W tym momencie 22 – latek zorientował się, że jest to policjant i ruszył z piskiem opon uszkadzając przy tym radiowóz. Policjanci ruszyli w pościg na ul. Pisowody, w miejscowości Jagodne kierujący corsą na łuku drogi, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierowca wyszedł z samochodu i zaczął uciekać do lasu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy ruszyli za nim-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za jazdę z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem kierowca opla ukarany został mandatami karnymi o łącznej wartości 1700 złotych.