Groził konkubinie, że ją zabije

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną oraz groził jej pozbawieniem życia.

W poniedziałkowe popołudnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną.

– W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyzna od ponad pół roku znęca się psychicznie i fizycznie nad konkubiną. Oboje nie mieszkają razem, kobieta mieszka w Orzyszu, 31 – latek jest mieszkańcem gminy Pisz. Mężczyzna nachodził znajomą i wszczynał jej awantury. W trakcie kłótni uderzał kobietę pięściami po głowie oraz kopał po nogach. Dochodziło do sytuacji, gdy 31-latek szarpał ją, dusił, a nawet ciągał po podłodze. Mężczyzna wyzywał konkubinę i groził jej, oraz jej najbliższym, pozbawieniem życia. Pokrzywdzona obawiając się spełnienia tych gróźb o wszystkim powiadomiła policję-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Sprawca przemocy usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną, drugi natomiast kierowania gróźb pod jej adresem. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia. W tej sytuacji sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Oznacza to, że ma on obowiązek stawiać się w komisariacie policji 2 razy w tygodniu. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności