PZM 73 Rajd Polski – już w piątek zagotują się mazurskie szutry

Inauguracja PZM 73. Rajdu Polski odbędzie się w czwartek, 30 czerwca o godz. 16:00 w centrum Mikołajek. Na liście zgłoszeń widnieje 67 załóg. Z „jedynką” wystartuje trzykrotny mistrz świata, lider klasyfikacji i lider tegorocznej klasyfikacji Sébastien Ogier, który triumfował w dwóch poprzednich edycjach Rajdu Polski. Nasz kraj reprezentować będzie 6 załóg z Kajetanem Kajetanowiczem, Hubertem Ptaszkiem i Łukaszem Pieniążkiem na czele.

Jak mówią organizatorzy w tym roku szczególna uwaga położona będzie na bezpieczeństwo. Podczas kilku dni rywalizacji kierowcy będą mieli do pokonania 22 odcinki specjalne o długości 314 kilometrów rozgrywane na mazurskich szutrach. Trzykrotnie dojdzie również do bezpośrednich, widowiskowych pojedynków dwóch załóg na słynnym torze Mikołajki Arena.

Na kibiców czeka 41 stref przeznaczonych do śledzenia pasjonujących pojedynków najlepszych kierowców rajdowych świata w tym: Ogiera, Latvali, Mikkelsena, Ostberga, Neuville’a, Sordo czy Kajetanowicza. Pierwszy odcinek specjalny „Chmielewo-Grabówka-Dąbrówka” wystartuje w naszym powiecie w piątek o godzinie 7.15.

PZM Rajd Polski to nie tylko rywalizacja na trasie, ale także możliwość przyjrzenia się pracy niesamowitych ekip serwisowych oraz liczne atrakcje dla kibiców w Rally Fan Parku.

Bilety i karnety na PZM 73. Rajd Polski dostępne na:

http://www.topracingshop.pl/firm-pol-2-Rally-Poland-WRC.html

Zapraszamy na PZM Rajd Polski, siódmą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata! Feel the Gravel.