Po 10 piwach spadł z roweru – nietrzeźwi na drogach powiatu

Aż trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymała w sobotę policja na drogach powiatu piskiego. Najbardziej pijany był 31 – letni mieszkaniec Rucianego – Nidy, który po 10 piwach przewrócił się rowerem na drodze w Ukcie.

O wypadku rowerzysty policję poinformował świadek zdarzenia. Po przyjeździe patrolu okazało się, że 31 – letni mieszkaniec Rucianego – Nidy jest tak pijany, że nie ma z nim zbytniego kontaktu. Policjantom drogówki udało się jedynie ustalić, że wcześniej wypił około 10 piw. Badanie wykazało w jego organizmie 3.5 promila alkoholu. Potłuczonego rowerzystę przewieziono do szpitala w Piszu. Mężczyźnie grozi kara grzywny.

Wcześniej tym razem w Pietrzykach podczas kontroli policjanci ujawnili 26-latka, który mając ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem Chuanl. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat więzienia. Z kolei przed godziną 21 dyżurny piskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że po miejscowości Ruda, w gminie Biała Piska, jeździ zielony fiat, którego kierowca jest najprawdopodobniej pijany.

-Policjanci piskiej drogówki opisany pojazd próbowali zatrzymać do kontroli między Orłowem a Rudą. Jednak kierowca fiata widząc radiowóz i funkcjonariuszy nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać w stronę Orłowa. W pewnym momencie kierujący fiatem 170 zjechał z głównej drogi i wjechał do lasu, gdzie dalej uciekał. Po przejechaniu około dwóch kilometrów leśnymi ścieżkami policjanci wyprzedzili fiata i zablokowali pojazd uniemożliwiając mu dalszą jazdę-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Jak się okazało kierowca fiata miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a do tego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 24 czerwca tego roku. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.