Policjanci ze Szczytna na ulicach Pisza

Kilka mandatów karnych jeden nietrzeźwy kierowca oraz zwiększone działania prewencyjne. W tym tygodniu w dodatkowych patrolach na ulice powiatu piskiego wyszło ponad czterdziestu słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Młodzi policjanci działania KPP w Piszu wsparli w ramach szkolenia podstawowego w akcji „Bezpieczne Osiedle” i „Nieletni pod nadzorem”. Praktyczne szkolenie w terenie odbywało się pod okiem doświadczonych kolegów z piskiej komendy i podległych komisariatów w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem – Nidzie. W sumie przez dwa dni w całym powiecie na patrole wyszło 44 młodych funkcjonariuszy.

W ramach akcji wylegitymowano 31 osób. Skontrolowano 69 miejsc, gdzie może przebywać młodzież dopuszczająca się czynów niedozwolonych. Nałożono 6 mandatów karnych na sprawców wykroczeń, w tym trzech mężczyzn poniosło konsekwencje za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. W środę w Ciesinie zatrzymano nietrzeźwego kierującego. 32-letni mieszkaniec piskiej gminy kierował pojazdem marki Skoda Felicja. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy – powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu

Zwiększona ilość patroli sprzyjała sprawdzaniu miejsc, gdzie gromadzi się młodzież, sprawdzaniu klatek schodowych i piwnic, gdzie często dochodzi do aktów wandalizmu oraz ujawnianiu przypadków spożywania alkoholu w miejscach objętych ustawowym zakazem. Patrolowano także tereny ogrodów działkowych zapobiegając tym samym kradzieżom i niszczeniu mienia na działkach. Jak jak dodaje Anna Szypczyńska, to jeszcze nie koniec patroli słuchaczy WSPol w powiecie piskim.