Sygnaliści Puszczy Piskiej z medalem w Dolnej Saksonii

Zobacz galerię
3 zdjęć
Sygnaliści Puszczy Piskiej z medalem w Dolnej Saksonii

Sygnaliści Puszczy Piskiej z medalem w Dolnej Saksonii

Sygnaliści Puszczy Piskiej z medalem w Dolnej Saksonii

Ze złotym medalem z konkursu w Niemczech wrócili sygnaliści nadleśnictw Maskulińskie i Pisz. Pierwsze miejsce Galindowe Rogi i Sylwanowe Echo wygrały w kategorii spoza Dolnej Saksonii. Dosłownie „pół nuty” zabrakło im do podium w klasyfikacji ogólnej.

Połączony zespół sygnalistów Sylwanowego Echa z Nadleśnictwa Pisz i Galindowych Rogów Nadleśnictwa Maskulińskie w mistrzowskiej klasie G sklasyfikowano na 4. miejscu z 915 punktami. Dosłownie kilkanaście punktów zabrakło do podium. Natomiast wśród zespołów spoza Dolnej Saksonii sygnaliści z Puszczy Piskiej wygrali pierwsze miejsce i złoty medal.

– Przygotowania do występu w konkursie tej rangi zajęły nam kilka miesięcy wytężonej pracy i codziennych prób – powiedział Rafał Sienkiewicz, Galindowe Rogi. – Atmosfera czasem była nerwowa, czasem brakowało już sił, ale nikt się nie oszczędzał i każdy wiedział, że może liczyć na kolegę. Powstał prawdziwy spójny zespół, co jak widać zaprocentowało.

W konkursie liczył się najmniejszy detal: muzyka, długości nut, pauzy, interpretacja utworu. Przy ocenie ważna była także musztra, równe wejście, podnoszenie i opuszczanie sygnałówek czy nawet jednolite części ubioru.

Regionalny konkurs sygnalistów Kraju Związkowego Dolnej Saksonii odbył się 22 maja w majestatycznym otoczeniu pałacu myśliwskiego w Springe niedaleko Hanoweru. W prawdziwej uczcie muzycznej udział wzięło ponad 800 sygnalistów z 58 zespołów. Ukoronowaniem konkursu był wspólny koncert na 800 rogów, których dźwięki niosły się daleko poza ogrody pałacu.

W ocenie jurorów i publiczności tegoroczne występy były wyjątkową prezentacją wysokiej jakości kunsztu sygnalistyki myśliwskiej. O ostatecznej klasyfikacji decydowały niuanse muzyczne związane z interpretacją utworów. Wielkim wygranym w Springe został faworyt Hameln Pyrmont. Zespół gromadzący ponad 30 sygnalistów, wyposażony w różne instrumenty, wcześniej podczas kilkutygodniowego zgrupowania ćwiczył wyłącznie gdzie do konkursu. Tak poważne podejście do muzyki przełożyło się na efekty, Hameln Pyrmont zdobył 964 punkty na 1000 możliwych.