Relikwie świętego w kościele w Drygałach

W niedzielę kanonizowany będzie nowy polski święty, a jego relikwie zostaną wystawione w kościele parafialnym w Drygałach. Błogosławiony Stanisław Papczyński jest patronem dzieci nienarodzonych, rodziców pragnących potomstwa oraz dzieci mających trudności w nauce.

Wierni z Drygał włączą się w kanonizację błogosławionego Stanisława Papczyńskiego. Uroczystości odbędą się w niedzielę, a w kościele w Drygałach wystawione zostaną relikwie nowego świętego. Zaplanowano trzy wystawienia relikwiarza, połączone z adoracją i litanią. Nabożeństwa odbędą się o godz. 8.30, 11 i 13. Błogosławiony Stanisław jest patronem dzieci nienarodzonych, rodziców pragnących potomstwa oraz dzieci mających trudności w nauce.

– Senat Rzeczypospolitej Polskiej uznał błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego za godny naśladowania wzór Polaka oddanego sprawom Ojczyzny – mówi ks. Piotr Sulewski, proboszcz parafii w Drygałach. – Aktualność jego moralnego i obywatelskiego nauczania uzasadnia przybliżenie postaci ojca Stanisława współczesnemu pokoleniu Polaków, a szczególnie młodzieży.

Stanisław Papczyński to polski kapłan, zakonnik, kaznodzieja, mistrz życia duchowego, wykładowca retoryki i pisarz. Żył w XVIII wieku. Był założycielem i generałem Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP, pierwszego męskiego zakonu powstającego na terenie Polski. Został beatyfikowany w sanktuarium maryjnym w Licheniu 16 września 2007 r. podczas uroczystości z udziałem legata papieskiego kard. Tarcisio Bertone.