Rośnie kolejne piłkarskie pokolenie Znicza

Udany sezon notują orlicy Znicza Biała Piska, którzy przeszli już kilka etapów eliminacji, awansując do półfinału rozgrywek wojewódzkich. Przed nimi walka o miejsce premiowane grą w ścisłym finale.

Chłopcy z zespołu orlików Znicza Biała Piska odliczają dni do udziału w turnieju półfinałowym rozgrywek wojewódzkich. Przebrnęli już trzy etapy eliminacji. Rozgrywki w kategorii 11-latków oraz innych kategoriach dziecięcych odbywają się trzyzespołowych grupach, a drużyny spotykają się kilkakrotnie podczas turniejów organizowanych przez każdy z klubów. Awans do grona 24 półfinalistów w województwie młodzi wychowankowie Znicza wywalczyli, wygrywając rywalizację z Mrągowią Mrągowo i Czarnymi Olecko.

– Bardzo cieszymy się z osiągniętego wyniku, ponieważ chłopcy zostawili kawał zdrowia na boisku – mówi Rafał Żbikowski, trener zespołu orlików Znicza. – Poziom rozgrywek jest niezwykle wyrównany i w wielu rozgrywanych przez nas meczów decydowały pojedyncze zagrania lub to, kto zostawił więcej serca i pokazał charakter.

Wychowankowie Znicza zrobili bardzo duży postęp w ostatnich miesiącach. W poprzednim sezonie także występowali w rozgrywkach, ale wówczas odpadli już we wstępnej fazie. Turniej półfinałowy orlików odbędzie się w niedzielę 5 czerwca. Znicz wystąpi w grupie wschodniej. O cztery miejsca premiowane grą w finale powalczy 12 zespołów.

Skład Znicza Biała Piska w kat. orlik:
Mateusz Barwikowski, Karol Cygan, Marcin Grzybowski, Oliwier Wesołowski, Paweł Walesieniuk, Wiktor Wilczyński, Jakub Konopka, Jakub Konert, Michał Ostrowski, Piotr Gentek, Kacper Papież, Kacper Wądołowski – trener Rafał Żbikowski