Niedziela dla biegaczy

Dystanse od 200 metrów do 2 km, rywalizacja w kilkunastu grupach wiekowych i sztafecie rodzinnej – w niedzielę odbędą się XXII Piskie Biegi Uliczne. Zapisy prowadzone są przez internet, a chęć startu będzie można zgłosić także przed zawodami na stadionie miejskim.

W obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny wpisują się tegoroczne Piskie Biegi Uliczne. Zawody to z pewnością propozycja dla całych rodzin, bo udział będą mogli wziąć wszyscy chętni, rywalizując w różnych grupach wiekowych i na różnych dystansach.

Najmłodsi, czyli przedszkolacy, pokonają 200 metrów, ale dystans systematycznie będzie się wydłużał. Najdłuższą trasę zaplanowano w kategorii open panów. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia 2 km. Finałem zawodów będzie rodzinna sztafeta na dystansie 3×700 metrów. W rywalizacji mogą wziąć udział także dwuosobowe drużyny, jeśli jeden z zawodników pokona dwa odcinki.

Biegi odbędą się w najbliższą niedzielę, a bazą tradycyjnie będzie stadion miejski. W godz. 8.30 – 9.30 prowadzone będą na miejscu zapisy, a początek rywalizacji o godz. 10.15. Do piątku chęć udziału w zawodach można potwierdzać przez Internet na stronie www.elektronicznezapisy.pl

W związku z zawodami w niedzielę od godz. 10 do 14 w okolicach stadionu miejskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Zamknięte przez policję zostaną ulice Mickiewicza, Wąska i Polna.