To będzie piękne święto w “Starym Ogólniaku”

Trwają przygotowania do zaplanowanych w październiku uroczystości z okazji 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu. Komitet organizacyjny szuka środków na sfinansowanie m.in. pamiątkowej tablicy, wydania specjalnej publikacji oraz okolicznościowych pamiątek.

Z dużym rozmachem świętowane będzie 70-lecie „Starego Ogólniaka”. Uroczystości jubileuszowe odbędą się na początku nowego roku szkolnego, ale komitet organizacyjny obchodów powołany latem ubiegłego roku od dawna planuje szereg wydarzeń.

Ważnym krokiem jest pozyskanie środków na zorganizowanie uroczystości. Dyrekcja szkoły wraz ze wszystkimi osobami zaangażowanymi zwróciła się do absolwentów oraz lokalnych firm i instytucji o wsparcie przygotowań. Każdy chętny może stać się fundatorem pamiątkowej tablicy, specjalnej publikacji czy okolicznościowych pamiątek.

Osoby zainteresowane wsparciem uroczystości mogą kontaktować się z dyrekcją szkoły. Wpłat należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Starego Ogólniaka: 91 2030 0045 1110 0000 0390 5530 z dopiskiem „70-lecie”.

Jednym z elementów przygotowań do jubileuszu jest także remont szkoły. Od kilku dni trwają prace remontowe w auli. Do uroczystości zmieni się wystrój miejsca apeli i akademii. Zerwana boazeria ozdabiała ściany i kolumny niemal przez 40 lat.