Laureaci jeszcze raz zaśpiewają Osiecką

W piątkowe popołudnie w Rucianem-Nidzie odbędzie się IV Festiwal Piosenki Agnieszki Osieckiej „Na Mazurach wszyscy śpiewają Osiecką”. Zaprezentują się młodzi wokaliści, którzy zostali laureatami niedawnego konkursu.

Festiwal odbędzie się na plenerowej scenie przy Zespole Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie. Placówka w ten sposób promuje patronkę, jej twórczość, a także przygotowuje wydarzenie kulturalne, które zdecydowanie może być atrakcją na turystów wypoczywających w okolicy w trakcie długiego weekendu.

Wiele piosenek Agnieszki Osieckiej to prawdziwe przeboje muzyki rozgrywkowej i chętnie sięgają po nie kolejne pokolenia wokalistów. Podczas festiwalu wystąpią laureaci II Ogólnopolskiego Konkursu na interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej. W przesłuchaniach w Piskim Domu Kultury wystąpiło blisko 50 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych.

Najlepsi uczestnicy konkursu zaprezentują się jeszcze raz i odbiorą nagrody ufundowane przez sponsorów. Początek festiwalu o godz. 17. W wydarzenie organizowane przez szkołę po raz kolejny włączył się aktor Łukasz Borkowski, absolwent placówki, który będzie pełnił rolę prowadzącego. Tygodnik Piski sprawuje patronat medialny nad festiwalem.